10 Ocak 2015 Cumartesi

Pal Oyuncak-Event

Geçtiğimiz haftalarda Kidsnook Kitabevinde,Psikolog ve Oyun Terapisti Ezgi Ökse ve Oya Kalender eşliğinde "PAL Oyuncak" ile buluştuk.Oyuncakların çocuk gelişiminde oynadığı rol ve ebeveyn katılımlı oyunların faydaları hakkında bilgilendik.


Sağlıklı oyuncak seçimi kadar çocukların gelişimine uygun oyuncakların da önemine değinen PAL Oyuncaklar Ürün Müdürü Murat Üstünbaş, çocukların yaşına göre oyuncak tercih edilmesi gerektiğini hatırlattı. Yaş gurubuna göre seçilen oyuncakların, çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini destekleyeceğini belirten Üstünbaş," PAL" olarak 3 yıldır çocuklar için odaklanma, konsantrasyon, parça bütün ve şekil zemin ilişkisi becerilerini geliştirirken; matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerinin de artmasını sağlayan oyuncaklar üretiyoruz. Pal oyuncakları,yeni nesil araştıran, okuyan, hangisi daha iyi diye düşünen annelerin de tercihi oldu. Bu yıl 3. yılımızı yeni nesil anneler ve çocukları ile kutladık." dedi. Eğitici oyuncakların çocukların ruhsal, zihinsel, bedensel, gelişimine katkı sağladığını belirten Üstünbaş sözlerini şöyle sürdürdü. "Anneler oyuncak seçerken, oyuncak güvenliği ve çocuk sağlığı kriterlerine uygun olmayan oyun ve oyuncakları, çocuklarınızdan uzak tutmalı. Onların fiziksel ve ruhsal gelişimine uygun olan oyuncaklar tercih etmeli.

Sağlıklı oyuncak seçimi kadar çocuklarımızın gelişimine uygun oyuncakların da önemine değinen Murat Üstünbaş, çocukların yaşına göre oyuncak tercih edilmesi gerektiğini vurgularken, yaş gurubuna göre seçilen oyuncakların, çocukların fiziksel,duygusal ve zihinsel gelişimini destekleyeceğini söyledi. Üstünbaş, "Doğru oyuncaklar çocuğunuzun, odaklanma, konsantrasyon, parça bütün ve şekil zemin ilişkisi becerilerini geliştirirken; matematiksel düşünme ve problem çözme becerilerinin de artmasını sağlar." Hafızayı geliştiren oyun ve oyuncaklar çocuğunuzun bilgiyi kopya etme, transfer etme ve uzun-kısa süreli hafıza becerisini geliştirir. Ayrıca müzikli oyuncaklarda hayal gücünü artırır" dedi.Eğitici oyuncaklar çocukların ruhsal, zihinsel, bedensel, gelişimine katkı sunmaktır. Bu bilinçle oyuncak seçerken, Avrupa Birliği oyuncak güvenliği ve çocuk sağlığı kriterlerine uygun olmayan oyun ve oyuncakları, çocuklarınızdan uzak tutun.

 

Akıllı Sorular Akademisi Yeni Nesil Anneleri Bekliyor

Eğitici oyuncaklar ile sektörü yeni bir soluk getiren PAL Oyuncak, 3. yaşında takipçileri için yeni bir içerik yayınladı. İçerisinde akıl oyunları ile alakalı soruların yer aldığı "Akıllı Sorular Akademisi "ne en hızlı cevap veren anneler ve çocukları sürpriz hediyeler kazanıyor. Her yaştan katılımcıya açık olan Akıllı Sorular Akademisi ile isteyen takipçiler de sürpriz hediyeler kazanabilir.

 

 

PAL OYUNCAK- http://www.paloyuncak.com

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder